Lekcje języka polskiego w studiu filmowym i telewizyjnym

Czas pandemii wcale nie musi być nudny, a lekcje zdalne sztampowe i „podręcznikowe”. Dowodem na to, że nauczanie online może stać się drzwiami do wielkiego świata szklanych ekranów są uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada.

Dnia 26.11.2020r. klasa VII wraz z nauczycielem języka polskiego Klaudią Jeznach połączyła się przez aplikację Google Meet z P. Karoliną Buziak-Rusakowicz – dyrektor kreatywną studia filmowego i telewizyjnego „OTAKO studio”, odpowiedzialną za reżyserię i oprawę wizualną eventów online oraz opracowanie ofert i scenariuszy wydarzeń.

Uczniowie w trakcie lekcji zobaczyli przestrzeń do kreatywnego działania dla filmowców, producentów reklam, eventowców, etc., zajrzeli w miejsca niedostępne zwykłym widzom, odkryli prawdziwe sekrety planów filmowych, serialowych, telewizyjnym, a także poznali ludzi, którzy na co dzień – choć kryją się za szklanym ekranem – są niezastąpieni.

Choć lekcja online ma ten minus, że kiedyś musi się skończyć, uczniowie zdążyli zobaczyć dwa studia nagraniowe, ekran diodowy, green screen, garderobę, montażownię, stanowisko do promptera i wiele innych ciekawych pomieszczeń, a ekipa studia „OTAKO” przygotowała dla nich miłą niespodziankę, którą wyświetlono na dużym ekranie diodowym.

Kliknij na zdjęcie aby zobaczyć galerię

Rozmiar czcionki
Kontrast